All images are for illustration. Box contents varies weekly and is based on seasonal availability, quality and market pricing.

Your cart

FREE DELIVERY (Thurs & Fri). Meat Box orders close 9am Wednesday. Produce Box orders close 6pm Wednesday.

  • FAMILY MIXED BOX (includes bread, juice & yoghurt)
    Regular price
    $70.00
    Regular price
    Sale price
    $70.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • MIXED BOX - Couples/Singles
    Regular price
    $50.00
    Regular price
    Sale price
    $50.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • FRUIT ONLY BOX
    Regular price
    $50.00
    Regular price
    Sale price
    $50.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • VEG/SALAD ONLY BOX
    Regular price
    $50.00
    Regular price
    Sale price
    $50.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • KETO BOX
    Regular price
    $50.00
    Regular price
    Sale price
    $50.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • STARTER MEAT BOX
    Regular price
    $65.00
    Regular price
    Sale price
    $65.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • CLASSIC MEAT BOX
    Regular price
    $115.00
    Regular price
    Sale price
    $115.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • BBQ MEAT BOX
    Regular price
    $130.00
    Regular price
    Sale price
    $130.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • FAMILY MEAT BOX
    Regular price
    $170.00
    Regular price
    Sale price
    $170.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0

This Weeks Specials (CAN ONLY BE ADDED TO A CORE BOX)

  • Raspberry Banana Bread 1kg
    Regular price
    $11.00
    Regular price
    Sale price
    $11.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Blueberry Banana Bread 1kg
    Regular price
    $11.00
    Regular price
    Sale price
    $11.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Banana Bread 1kg
    Regular price
    $11.00
    Regular price
    Sale price
    $11.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Fresh Garlic
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Kensington Pride Mango (each)
    Regular price
    $4.00
    Regular price
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Large Avocado
    Regular price
    $3.50
    Regular price
    Sale price
    $3.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Large Rhubarb
    Regular price
    $4.50
    Regular price
    Sale price
    $4.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Lemons (kg)
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Native Red Limes
    Regular price
    $6.00
    Regular price
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Baby Beets
    Regular price
    $4.50
    Regular price
    Sale price
    $4.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Sassafras Honey (1kg)
    Regular price
    $16.00
    Regular price
    Sale price
    $16.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Yellowbox Honey (500g)
    Regular price
    $8.00
    Regular price
    Sale price
    $8.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Yellowbox Honey (1kg)
    Regular price
    $15.00
    Regular price
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Mango Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Passionfruit Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Strawberry Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Raspberry Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Greek Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Chocolate Dessert Sauce
    Regular price
    $15.00
    Regular price
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Caramel Dessert Sauce
    Regular price
    $15.00
    Regular price
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Passionfruit Dessert Sauce
    Regular price
    $15.00
    Regular price
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Italiano Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Chive & Onion Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Outback Ranch Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Greek Out Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Souly Guacamole Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Roasted Garlic Smash Oil
    Regular price
    $17.00
    Regular price
    Sale price
    $17.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Lemongrass & Ginger Oil
    Regular price
    $17.00
    Regular price
    Sale price
    $17.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Chilli & Lime Oil
    Regular price
    $17.00
    Regular price
    Sale price
    $17.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Avo Shark
    Regular price
    $13.00
    Regular price
    Sale price
    $13.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Tote Bag
    Regular price
    $10.00
    Regular price
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0

From The Pantry (CAN ONLY BE ADDED TO A CORE BOX)

  • Add 3 Extras
    Regular price
    $12.00
    Regular price
    Sale price
    $12.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Eggs- 1 Doz
    Regular price
    $7.00
    Regular price
    Sale price
    $7.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Eggs- 30 Pack
    Regular price
    $16.00
    Regular price
    Sale price
    $16.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Sassafras Honey (1kg)
    Regular price
    $16.00
    Regular price
    Sale price
    $16.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Yellowbox Honey (1kg)
    Regular price
    $15.00
    Regular price
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Yellowbox Honey (500g)
    Regular price
    $8.00
    Regular price
    Sale price
    $8.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Nutty Granola - Maple Vanilla
    Regular price
    $10.50
    Regular price
    Sale price
    $10.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Nutty Granola - Wild Berry
    Regular price
    $10.50
    Regular price
    Sale price
    $10.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Toasted Macadamia Muesli w/cranberry
    Regular price
    $10.50
    Regular price
    Sale price
    $10.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Macadamia Muesli w/apple & apricot
    Regular price
    $10.50
    Regular price
    Sale price
    $10.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Gluten Free Cranberry & Macadamia Muesli
    Regular price
    $10.50
    Regular price
    Sale price
    $10.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Chocolate Dessert Sauce
    Regular price
    $15.00
    Regular price
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Caramel Dessert Sauce
    Regular price
    $15.00
    Regular price
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Passionfruit Dessert Sauce
    Regular price
    $15.00
    Regular price
    Sale price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Chive & Onion Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Greek Out Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Italiano Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Outback Ranch Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Souly Guacamole Spices
    Regular price
    $14.00
    Regular price
    Sale price
    $14.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Roasted Garlic Smash Oil
    Regular price
    $17.00
    Regular price
    Sale price
    $17.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Chilli & Lime Oil
    Regular price
    $17.00
    Regular price
    Sale price
    $17.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Lemongrass & Ginger Oil
    Regular price
    $17.00
    Regular price
    Sale price
    $17.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0

From The Chiller (CAN ONLY BE ADDED TO A CORE BOX)

  • Full Cream Milk
    Regular price
    $4.20
    Regular price
    Sale price
    $4.20
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Lite Milk
    Regular price
    $4.40
    Regular price
    Sale price
    $4.40
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • LACTOSE FREE Lite Milk
    Regular price
    $2.50
    Regular price
    Sale price
    $2.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Double Brie
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Camembert
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Orange Juice
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • POG Juice
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Pineapple Juice
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Lemonade
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Wake Up Juice
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Apple Juice
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Kiwi & Peach Jive
    Regular price
    $4.00
    Regular price
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Greek Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Raspberry Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Strawberry Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Passionfruit Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Mango Yoghurt
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Pasta Spaghetti
    Regular price
    $7.50
    Regular price
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Pasta Fettucine
    Regular price
    $7.50
    Regular price
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Pasta Parpadelle
    Regular price
    $7.50
    Regular price
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Pasta Linguine
    Regular price
    $7.50
    Regular price
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Club Cheddar w Onion
    Regular price
    $10.00
    Regular price
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Club Cheddar w Fig & Walnut
    Regular price
    $10.00
    Regular price
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Club Cheddar w Peppercorn
    Regular price
    $10.00
    Regular price
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • BBQ Haloumi Cheese
    Regular price
    $9.50
    Regular price
    Sale price
    $9.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Goat Salad Cheese
    Regular price
    $14.50
    Regular price
    Sale price
    $14.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0

From The Bakery (CAN ONLY BE ADDED TO A CORE BOX)

  • Raspberry Banana Bread 1kg
    Regular price
    $11.00
    Regular price
    Sale price
    $11.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Blueberry Banana Bread 1kg
    Regular price
    $11.00
    Regular price
    Sale price
    $11.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Banana Bread 1kg
    Regular price
    $11.00
    Regular price
    Sale price
    $11.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Banana Bread 2kg
    Regular price
    $20.00
    Regular price
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Gluten Free Fig & Nut Banana Bread
    Regular price
    $18.00
    Regular price
    Sale price
    $18.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Gluten Free Sliced White Loaf
    Regular price
    $20.00
    Regular price
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • White Sourdough
    Regular price
    $6.50
    Regular price
    Sale price
    $6.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Multigrain Sourdough
    Regular price
    $6.50
    Regular price
    Sale price
    $6.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Sesame Boule
    Regular price
    $6.50
    Regular price
    Sale price
    $6.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Black Rye
    Regular price
    $6.50
    Regular price
    Sale price
    $6.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Wholemeal Sourdough
    Regular price
    $6.50
    Regular price
    Sale price
    $6.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Fruit Loaf
    Regular price
    $7.50
    Regular price
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Olive Sourdough
    Regular price
    $7.50
    Regular price
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Walnut Sourdough
    Regular price
    $7.50
    Regular price
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Baguette
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Turkish Loaf
    Regular price
    $4.50
    Regular price
    Sale price
    $4.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0

From The Garden (CAN ONLY BE ADDED TO A CORE BOX)

  • Bananas (kg)
    Regular price
    $3.25
    Regular price
    Sale price
    $3.25
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Red Apples (kg)
    Regular price
    $4.00
    Regular price
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Green Apples (kg)
    Regular price
    $4.00
    Regular price
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Kensington Pride Mango (each)
    Regular price
    $4.00
    Regular price
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Large Avocado
    Regular price
    $3.50
    Regular price
    Sale price
    $3.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Fresh Garlic
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Beetroot Bunch
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Native Red Limes
    Regular price
    $6.00
    Regular price
    Sale price
    $6.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Lemons (kg)
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Large Rhubarb
    Regular price
    $4.50
    Regular price
    Sale price
    $4.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Oranges (kg)
    Regular price
    $4.00
    Regular price
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Baby Spinach
    Regular price
    $3.50
    Regular price
    Sale price
    $3.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Mushrooms
    Regular price
    $4.00
    Regular price
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Vine Tomatoes (kg)
    Regular price
    $7.00
    Regular price
    Sale price
    $7.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Lebanese Cucumbers (kg)
    Regular price
    $5.00
    Regular price
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Potatoes (kg)
    Regular price
    $2.75
    Regular price
    Sale price
    $2.75
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Broccoli
    Regular price
    $3.00
    Regular price
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Carrots (kg)
    Regular price
    $2.75
    Regular price
    Sale price
    $2.75
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Kale
    Regular price
    $3.00
    Regular price
    Sale price
    $3.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Cauliflower
    Regular price
    $4.00
    Regular price
    Sale price
    $4.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Cos Lettuce
    Regular price
    $2.50
    Regular price
    Sale price
    $2.50
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0

From The Gift Shop

  • Avo Shark
    Regular price
    $13.00
    Regular price
    Sale price
    $13.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0
  • Tote Bag
    Regular price
    $10.00
    Regular price
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
    Availability
    Sold out
    0